Popis destinace

Největší ostrov ve Středozemním moři, který je od kontinentální Itálie oddělen Messinskou úžinou. I když plavba přes úžinu trvá necelou půlhodinku, je rozdíl mezi Sicílií a zbytkem Itálie zřejmý. Místní obyvatelé s nadsázkou tvrdí, že Sicílie je vlastně malý kontinent. Jedná se o nesmírně rozmanitý ostrov, který má skutečně co nabídnout. „To své“ si zde najde každý cestovatel! Přírodní bohatství je reprezentováno např. vysokými horami, řekami či neodmyslitelnými vulkány, včetně největší činné evropské sopky Etny. K příjemnému osvěžení a plavání v moři lákají dlouhé kilometry pláží, jež jsou omývané Tyrhénským, Jónským a Středozemním mořem. Skutečným pokladem je však, dle názoru mnohých, velké množství památek, ať již antických či středově- kých. Většina z nás má o Sicílii zažitou představu jako o uzavřeném společenství lidí, kde je nejvyšším nepsaným zákonem tzv. omerta, tj. zásada absolutního mlčení. Je to důsledek pohnuté historie ostrova spojené s chudobou místního obyvatelstva, která společně s izolovaností ostrova přispěla ke vzniku paralelní vládnoucí struktury, jež se vymezovala vůči státní moci. Atmosféra, kterou známe z mnoha filmů a seriálů, se však postupně stává minulostí a můžeme ji „nasávat“ již jen v odlehlých vesničkách řídce osídleného vnitrozemí. Nikdo by si neměl nechat ujít výlet ke zdejší dominantě, kterou je majestátně se tyčící Etna či romantické městečko Taormina. Ti zvídavější se jistě vydají také do vzdálenějších Syrakus.

Pobytová místa

Taormina

Jedno z nejznámějších a nejnavštěvovaněj- ších městeček na Sicílii se tyčí na svahu ve výšce cca 200 metrů nad mořem na východním pobřeží ostrova. Hotelová část tzv. Taormina Mare, která patří k nejprestižněj- ším a současně také nejdražším turistickým lokalitám v rámci celé Itálie, je s historickým městečkem spojena lanovkou. Jízda lanovkou trvá cca 5 minut. Samotné městečko nabízí návštěvníkům nesčetná malebná zákoutí, romantické uličky plné obchůdků a restaurací, různé kostelíky a zejména nejznámější památku, kterou je řecké divadlo, jež bylo ve 2. století našeho letopočtu přestavěno Římany. Podmaňující atmosféru městečka dotváří neopakovatelný výhled na nedalekou Etnu. Také v přímořské části najdeme několik restaurací a obchůdků. Zdejší pláže jsou spíše menší, pokryté oblázky nebo kameny. Transfer z letiště v Catanii trvá cca 70 minut.

Giardini Naxos

Známé prázdninové středisko je vystavěno na východním pobřeží ostrova ve vzdálenosti cca 6 kilometrů od Taorminy. Své jméno dostalo podle vykopávek zdejšího řeckého města Naxos. Dnešní Giardini Naxos je především rájem pro turisty a sestává zejména z hotelů vystavěných v menších či větších zahradách. Ve středisku najdeme také různé obchůdky a restaurace. Celkově se jedná o klidnější místo příhodné pro strávení klidné dovolené. Transfer z letiště v Catanii trvá cca 60 minut.

© 2018 CESTOVNÍ KANCELÁŘ ČEDOK A.S., DRŽITEL CERTIFIKÁTU ISO 9001:2000