Popis destinace

Romantický ostrov Aruba leží v Karibském moři, pouhých 30 km severně od pobřeží Venezuely. Aruba, nazývaná „perla Nizozemských Antil“, nabízí u jižního a západního pobřeží azurově zbarveného moře krásné dlouhé bílé pláže s jemným pískem. Ostrov leží v tropickém pásmu, ale stranou tropických bouří a hurikánů. Průměrná teplota vzduchu je po celý rok velmi stabilní a pohybuje se kolem 28 stupňů Celsia. Panuje zde pouze jedno roční období, a to krásné slunečné léto. Na Arubě můžete ochutnat typicky arubské speciality, ale také jídla francouzské, italské, holandské, latinskoamerické nebo japonské kuchyně.

Zajímavá místa

Oranjestad

Hlavní město ostrova si stále uchovává svůj holandský charakter. Nejstaršími budovami jsou pevnost Fort Zoutman a věž Viléma III. V pevnosti sídlí Arubské historické muzeum.

Natural Bridge

„Přírodní most“ najdete na severozápadním skalnatém pobřeží. Je to 30 metrů dlouhá a 7 metrů vysoká korálová formace, která vznikala po tisíceletí.

Arikok National Park

Park zaujímá 20 % celkové plochy ostrova ve vnitrozemí a na severovýchodním pobřeží. Žijí zde leguáni, divocí osli a různé druhy ptactva, uvidíte zde vzácné druhy kaktusů, aloe a nejrůznější tropické rostliny. V parku se nachází mnoho památných míst, mimo jiné zbytky původních rolnických holandských sídel v Masiduri, nebo ruiny zlatých dolů v Miralamaru.

© 2020 CESTOVNÍ KANCELÁŘ ČEDOK A.S.