Poloha

Tento luxusní hotel se nachází na umělém ostrově vzdáleném 260 m od pláže Jumeirah. Poloha hotelu nabízí výhled na pobřeží Arabského zálivu, na proslulé mrakodrapy Dubaje a na uměle vystavěné ostrovy v okolí. Zpestřete si pobyt večerní plavbou podél Dubai Creek, která vám zajistí nevšední výhledy z tradiční arabské dřevěné lodi. Jakkoliv detailně můžete během své dovolené objevovat Dubai a okolí díky strategické poloze hotelu. Hotel dává šanci na všestranný zážitek, bude vám servírována večeře o několika chodech, atmosféru bude dotvářet živá arabská hudba a vy se budete přitom kochat výhledem na osvětlená panoramata a pobřeží Dubaje.
Symbol Dubaje a luxusu.
  • 29kmletiště Dubai
  • 0mpláž
  • 16kmBurj Khalifa
  • 12kmEmirates Golf Club

Popis hotelu

Hotel, který je zapsaný v Guinessově knize rekordů jako první 7mi hvězdičkový hotel na světě má několik prvenství, rekordů a zajímavostí. Příkladem mohou být základy tohoto hotelu, které sahají do hloubky kolem 50ti metrů pod hladinou moře. Rovněž pohled odborníků i laické veřejnosti není jednoznačný, jedni jej označují za nejlepší hotel světa a druzí „jen“ za přehlídku arabského, místy až přehnaného luxusu. Nicméně se bezesporu jedná o ikonickou stavu, symbol Dubaje a jednu z nejfotografovanějších staveb světa.
Jedinečností má tento hotel hned několik. Svojí výškou dosahující 321 m ve tvaru plachetnice je aktuálně čtvrtým nejvyšším hotelem světa. Ve 28. patře (211 m nad mořem) je vystavěný heliport pro přistávání helikoptéry, ve výšce 200 m nad mořem je vyhlídková restaurace, atrium hotelu je svými 182 metry nejvyšší na světě, v atriu se nachází pyramida vody a světla, na jejímž vrcholu je gejzír stříkající každých třicet minut do výšky dvanáctého patra. Vnitřek hotelu je dutý, pokoje jsou umístěny v plášti budovy). K výzdobě hotelu bylo mj. použito kolem 10 000 m² plátkového zlata. Celá stavba hotelu stála odhadem jeden a půl miliardy dolarů. Samozřejmostí tohoto hotelu jsou lázně a sportovní centrum Assawan Spa & Health Club umístěné v 18. patře hotelu s krásným výhledem na Dubai a Arabský záliv, pestré je také sportovní vyžití , k dispozici je 5 bazénů (venkovní a také 2 vnitřní), šnorchlování, potápění, windsurfing, vodní lyžování, kajaky a další.

Ubytování a Stravování

Hotel nabízí ubytování v 201 luxusních apartmá /suites, přičemž nejmenší z nich má obytnou plochu 170m2. Všechna apartmá jsou dvoupodlažní, v přízemí je obývací pokoj s pracovní částí, kde nechybí telefon, tiskárna, fax a notebook, dále je zde jídelna s barem. Ložnice je umístěna ve druhém podlaží, do něhož vede spirálové schodiště. Hoteloví hosté mohou vybírat z 9ti restaurací a barů. Arabské speciality nabízí restaurace Al Iwan, která je umístěná v atriu hotelu.Vyhlídková restaurace Al Muntaha ve výšce 200 m nad mořem je vystavěna ve tvaru otevřené knihy, servíruje evropskou kuchyni. Součástí této restaurace je rovněž Skyview Bar pro různé drinky a nápoje v průběhu celého dne. Zážitkem je již samotný vstup do baru – jízda vnějším proskleným výtahem. Restaurace Al Mahara, která je umístěna opticky pod hladinou moře, je unikátní svým interiérem. Stěny restaurace jsou vyztuženy 18ti cm sklem, které návštěvníky odděluje od velkého akvária. Není tudíž překvapím, že jsou zde servírovány mořské speciality. Japonská kuchyně má své zastoupení v restauraci Junsui. Pokud budete u venkovního bazénu, můžete navštívit neformální Bab Al Yam- restauraci s mezinárodní kuchyní.

One bedroom deluxe suite

Toto dvoupodlažní apartmá s rozlohou 170 m2 se skládá z obývacího pokoje s posezením a pracovním stolem včetně počítače. Obývací pokoje je dále vybaven lednicí, minibarem a kávovarem. Součástí spodního patra je také koupelna. Točité schodiště vede do druhého patra, kde se nachází samostatná šatna, koupelna včetně vany a sprchy a prostorná ložnice. Maximální kapacita apartmá jsou 2 dospělé osoby a 2 děti nebo 3 dospělé osoby a 1 dítě.

Panoramic suite

Dvoupodlažní apartmá poskytuje 180 stupňový výhled na panoramata Dubaje a Arabského zálivu. Toto impozantní apartmá nabízí pohodlí a luxus na rozloze 225 m2. Součástí spodního patra, proskleného francouzskými okny, je pracovna s posezením, koupelna a obývací pokoj. V horním patře na hosty čeká ložnice, šatna a koupelna s vanou a sprchou. Maximální kapacita panoramatického apartmánu jsou 2 dospělé osoby a 2 děti nebo 3 dospělé osoby a 1 dítě.

Termíny a ceny

Ubytování zajišťujeme ve všech typech pokojů resortu. Níže ceník pro vybrané pokoje na sezonu 2019.
Ceny ostatních typů pokojů na vyžádání.

14.1.-22.1.202023.1.-31.1.2020
One bedroom deluxe suite  27.700,- Kč 42.810,- Kč
Panoramic suite  32.460,- Kč 34.930,- Kč
*Cena za osobu/noc včetně snídaně při obsazení pokoje 2 osobami. Letenku zajistíme na přání, za aktuálně nejvýhodnější dostupnou cenu.


Stravování za příplatek

Základní cena zahrnuje snídani. Je možnost zajistit pobyt včetně polopenze za příplatek.

 typ stravování cena za osobu/den 
 polopenze  3.160,- Kč

 

 


Fotogalerie

© 2020 CESTOVNÍ KANCELÁŘ ČEDOK A.S.