Poloha

Luxusní hotel na umělém ostrově cca 280m naproti pláže Jumeirah. Zpestřete si pobyt večerní plavbou podél Dubai Creek, jakkoliv detailně můžete během své dovolené Dubai a okolí objevovat během množství výletů, které se zde nabízí, poznat město a destinaci z paluby lodi je vždy něco výjimečného a přináší jedinečné pohledy,ty se Vám naskýtají právě jen při plavbě lodí. Večerní plavba tradiční arabskou dřevěnou lodí Dhow dává šanci na všestranný zážitek, bude Vám servírována večeře o několika chodech, atmosféru bude dotvářet živá arabská hudba a Vy se budete přitom kochat výhledem na osvětlená panoramata a pobřeží Dubaje.
  • 29kmletiště Dubai
  • 0mpláž
  • 16kmBurj Khalifa
  • 12kmEmirates Golf Club

Popis hotelu

Hotel, který je zapsaný v Guinessově knize rekordů jako první 7mi hvězdičkový na světě má několik prvenství , rekordů a zajímavostí, například základy tohoto hotelu vystavěného na umělém ostrově sahají do hloubky kolem 50ti m pod hladinou moře. Rovněž pohled odborníků i laické veřejnosti není jednoznačný, jedni jej označují za nejlepší hotel světa a druzí „jen“ za přehlídku arabského, místy až přehnaného luxusu. Nicméně se bezesporu jedná o ikonickou stavu, symbol Dubaje a jednu z nejfotografovanějších staveb světa. Jedinečností má tento hotel hned několik, svojí výškou dosahující 321m metrů ve tvaru plachetnice je aktuálně čtvrtým nejvyšším hotelem světa,ve 28.patře(211m nas mořem) je vystavěný heliport pro přistávání helikoptéry, ve výšce 200m nad mořem je vyhlídková restaurace, atrium hotelu je svými 182metry nejvyšší na světě (vnitřek hotelu je vlastně dutý, pokoje jsou umístěny v plášti), v atriu je pyramida vody a světla, na jejímž vrcholu je gejzír stříkající každých třicet minut do výšky dvanáctého patra. K výzdobě hotelu bylo mj. použito kolem 10 000 m² plátkového zlata. Celá stavba hotelu stála odhadem jeden a půl miliardy dolarů. Samozřejmostí tohoto hotelu jsou lázně a sportovní centrum Assawan Spa & Health Club umístěné v 18. patře hotelu s krásným výhledem na Dubai a Arabský záliv, pestré je také sportovní vyžití , k dispozici jsou 4 bazény (venkovní a také vnitřní), šnorchlování, potápění, windsurfing, vodní lyžování, kajaky a další.

Ubytování a Stravování

Hotel nabízí ubytování v 202 luxusních apartmá /suites, přičemž nejmenší z nich má obytnou plochu 170m2. Všechna apartmá/ suity jsou dvoupodlažní, v přízemí je obývací pokoj s pracovní částí, kde nechybí telefon, tiskárna, fax a notebook, dále je zde jídelna a bar, ložnice je umístěna ve druhém podlaží do něhož vede spirálové schodiště. Hoteloví hosté mohou vybírat z 9ti restaurací a barů. Arabské speciality nabízí restaurace Al Iwan, která je umístěná do atria hotelu.Vyhlídková restaurace Al Muntaha ve výšce 200mnad mořem ve tvaru otevřené knihy servíruje evropskou kuchyni, součástí této restaurace je rovněž Skyview Bar pro různé drinky a nápoje v průběhu celého dne, zážitkem je již samotný vstup – jízda vnějším proskleným výtahem. Restaurace Al Mahara, která je umístěna opticky pod hladinou moře je unikátní svým interiérem, stěny jsou vyztuženy 18ti cm sklem, který návštěvníky odděluje od velkého akvária, nepřekvapí tedy, že jsou zde servírovány mořské speciality. Japonská kuchyně má své zastoupení v restauraci Junsui. Pokud budete u venkovního bazénu můžete navštívit neformální Bab Al Yam- restauraci s mezinárodní kuchyní.

Fotogalerie

© 2019 CESTOVNÍ KANCELÁŘ ČEDOK A.S., DRŽITEL CERTIFIKÁTU ISO 9001:2000