Popis destinace

Ostrov, kde neznají tornáda, diskriminaci, náboženské konflikty ani jedovaté hady. Jeho obyvatelé ho nazývají s nadsázkou „druhý ráj“. Curacao, patřící k zámořskému území Nizozemí, se nachází pouze 70 km severně od pobřeží Venezuely. Na tento zajímavý ostrov se z Evropy dostanete přímou linkou, doba letu je přibližně 9 hodin. Curacao nabízí více než příjemné počasí, a to po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje okolo 30°C. Ostrov se nachází mimo pás výskytu hurikánů. I když je ostrov navštěvován po celý rok, tak za „vrcholnou“ sezónu lze označit období od prosince do dubna. Od října do února lze označit za období s vyšším výskytem dešťů, které mají většinou podobu nočních bouřek. Na málokterém karibském ostrově najdete takový mix kultury od Evropanů až po jihoamerické indiány. Tomu odpovídá i kuchyně ostrova – přes místní speciality až po mezinárodní kuchyni. Na ostrově se pěstuje zelenina a ovoce včetně pomerančů, ze kterých se vyrábí proslulý likér Curacao.

Zajímavá místa

Willemstad

Jedním z nejbarevnějších hlavních měst na světe je Willemstad, který je v některých cestopisech připodobňován k místu "rozsypaných lentilek" Město založili Holanďané v roce 1634 jako obchodní osadu. Dnes se jedná o moderní město, které se skládá z několika historických čtvrtí, v jejichž uličkách a náměstích se odráží jak evropská kultura a architektura, tak i styl předchozích koloniálních období nejen holandské éry, ale také portugalské a španělské. Jeho historické centrum bylo roku 1997 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Je to určitě místo, kde najdete mnoho příležitostí dobře se najíst, nakoupit si nebo si jen tak vychutnat neopakovatelnou atmosféru této karibské oblasti.

Curacao Underwater Marine Park

Park leží při jihozápadním pobřeží ostrova. Podmořská oblast korálových útesů, které se rozléhají v délce 20 km.

Christoffel National Park

Největší národní park na ostrově je bohatý na různou místní floru a faunu. Milovníci přírody mohou obdivovat létající ptáky a rostliny, které nejsou k vidění nikde jinde na ostrově, např. divoce rostoucí orchideje Palabrua, vzácnou sovu pálenou, jeleny s bílým ocasem a mnohé další zvířata.

Na ostrově se nachází několik krásných pláží, například Playa Forti zaujme svou klidnou polohou, drobnými oblázky a možností šnorchlování mezi útesy. Dalším tipem může být také Porto Mari, pro změnu větší pláž, na které je možné si půjčit potápěčskou výbavu a účastnit se dalších plážových aktivit.

© 2020 CESTOVNÍ KANCELÁŘ ČEDOK A.S.