Popis společnosti

Společnost Rovos rail provozuje soukromé vlakové soupravy Pýcha Afriky, křižující celou jižní Afriku až do Dar Es Salaamu. K tomu účelu má i vlastní hlavní nádraží s dílnami. Společnost vznikla v roce 1989 a získala brzy věhlas pro dokonalost rekonstrukce a luxus v historických vozech. Vlak pojme maximálně 72 cestujících ve 36 kabinách tří typů.

Trasy Rovos Rail

Dar Es Salaam

Každý rok v červenci začíná 14-ti denní dobrodružná jízda, která Vás zaveze skrz Jihoafrickou republiku, Zimbabwe, Zambii a Tan- zánii. Velkolepá dobrodružná cesta je započata v Kapském městě a na trase mimo jiné navštívíte diamantové město Kimberley, pře- krásné Viktoriiny vodopády, plně si užijete procházku buší a piknik v blízkosti vodopádů Kundalila a celou cestu zakončíte ve městě Dar Es Salaam.

Golf & Safari
Originální devítidenní program, který zaujme i ty nejnáruživější hráče. Pro jejich nehrající doprovod je ve všech destinacích připraven zajímavý náhradní program. Cesta začíná v Pretorii, vede na východ malebnými Dračími horami a nabízí možnost hrát na těch nejlepších hřištích, případně spatřit řadu cenných rezervací.

Victoria Falls
Na překrásné třídenní cestě dlouhé přes 1600 kilometrů uvidíte pravou Africkou scenérii. Cesta začíná v hlavním městě Pretorie a vede skrze Polokwane, Musina, Bulawayo a Dete do města Victoria Falls, kde je celá jízda zakončena.

Pretorie – Kapské město
Pro mnoho návštěvníků Jihoafrické republiky není hezčí cesty než populární 3 denní jízdy z Pretórie do Kapského města. Na trase dlouhé 1600 kilometrů navštívíte Kimberley s prohlídkou muzea diamantů a Big Hole, projedete nočním De Aar do historického městečka Mitjiesfontein a poslední den uvidíte řeku Touws, údolí De Dorns a Worcester.

Durban Safari
Speciální třídenní Safari na trase mezi Pretorií a Durbanem začíná ve stanici Rovos každý rok v letních měsících. Na cestě projíždí Svazijskem a zahrnuje návštěvu dvou známých rezervací – Mkhaya a Hluhluwe.

Namibia
Výpravná sedmidenní cesta dlouhá přes 3400 kilometrů Vás zavede mimo jiné do Kimberlay – celosvětově známého centra těžby dia- mantů. Dále navštívíte Fish River Canyon – druhý největší kaňon na světě, uvidíte krásnou poušť Kalahari a hlavní město Namibie Windhoek. Po krátké prohlídce města cesta pokračuje do rezervace Mokuti umístěné v národním parku Etosha. Jízda je zakončena na pobřeží atlantického oceánu ve městě Swakopmund.

Ubytování

"Royal Suite" – pouze dvě kabiny ve voze, 16 m2 ve viktoriánském stylu s obytnou částí a s vlastní koupelnou s vanou.

"Deluxe Suite" – tři kabiny ve voze (11 m2 ) buď s jedním velkým nebo dvěma oddělenými lůžky, s obytnou částí a koupelnou se sprchou. Obě kabiny jsou vybaveny psacím stolem a trezorem.

"Pulman Suite" – pět kabin ve voze (7 m2 ) s rozkládacím dvojlůžkem a koupelnou se sprchou. Všechny kabiny jsou vybaveny ledničkou. Vlak sebou veze vyhlídkový, restaurační i salonní vůz.

Termíny a ceny


Fotogalerie

© 2019 CESTOVNÍ KANCELÁŘ ČEDOK A.S.