Reunion je různorodou destinací ideální pro poznávání ostrova po vlastní ose. Pokud chcete poznat pravou tvář ostrova, využijte našich připravených a vyzkoušeních itinerářů Self-Drive. Program Self-Drive vám umožní objevit autenticitu ostrova. Cestujte vlastním tempem a dle vašich představ. Díky přidružení Reunionu ke Francii nepotřebují občané EU vízum při vstupu na ostrov. Francouzská kultura se na ostrově promítla v několika ohledech. Používanou měnou je Euro a auta jezdí po pravé straně. Oficiálním jazykem je francouzština, nicméně angličtina je velmi široce rozšířena. Na ostrově je kvalitní infrastruktura. Reunion je ideální a bezpečnou destinací pro vypůjčení auta a putování ostrovem po vlastní ose.

Na základě vašich představ vám připravíme balíček zahrnující itinerář, ubytování, vypůjčení automobilu a zpáteční letenky. Možnost kombinace Self-Drive programu s pobytem u moře nebo s pobytem na Mauriciu.
Hory i bílé pláže.

Itinerář cesty

1. den
Přílet na mezinárodní letiště Roland Garros Airport na Reunionu. Přivítání zástupcem CK a převzetí automobilu. Přejezd podél východního pobřeží až do údolí Salazie, které obklopují vodopády, palmy a plantáže. Návštěva staré creolské vesnice a přenocování v hotelu Le Relais des Cimes **.
2. den
Po snídani v hotelu vás čeká cesta k jižnímu pobřeží. Po cestě nelze minout Grand Brulé – plošinu na jihovýchodním pobřeží ostrova, na kterou se vylévá láva při erupcích sopky Piton de la Fournaise. Dále pokračuje cesta skrze typické vesnice Reunionu s barevnými domky a zahradami plnými květin. Při objevování Reunionu nemůžete vynechat ani plantáže vanilky u jihovýchodního pobřeží ostrova. Ubytování v hotelu Victoria v Grand Bois.
3. den
Na programu dne je objevování jihu ostrova – návštěva zahrady s kořením, jízda podél řeky Langevin až k nejkrásnějšímu vodopádu. Cesta podél pobřeží až k druhému největšímu městu St. Pierre. V odpoledních hodinách příjezd do hotelu Geranium, který nabízí nezapomenutelné výhledy na okolní hory.

4. den
Hotel, nacházející se na La Plaine des Cafres, vás uchvátí úžasným výhledem na východ slunce. Po snídani se vydáte k vulkánům. Na jižní části ostrova se nachází několik aktivních sopek, které vytvořily jedinečnou scenérii. Doporučujeme absolvovat pěší túru k menšímu kráteru Formica Leo (1 hodina chůze) nebo delší túru okolo kráterů (5 hodin chůze). V odpoledních hodinách cesta do St. Louis a po horské silnici výjezd do Cilaos. Nocleh v hotelu Le Vieux Cep.
5. den
V Cilaos se vyplatí brzký budíček, který vám zaručí nevídanou podívanou na vysoké hory, azurové nebe a vycházející slunce. Tento den je na programu prohlídka údolí Cilaos – panoramatické vyhlídky, ochutnávka vín a prostor pro túru nebo vypůjčení kol. V odpoledních hodinách přejezd autem k pobřeží, návštěva rybářské vesnice St. Leu a ubytování v hotelu Alamanda v Saint Gilles.
6. den
Poslední den vašeho putování po Reunionu můžete využít k pěší túře údolím Mafate nebo může vyjet autem až do výšky 2000 m na horu Piton Maïdo a kochat se výhledy na okolí. V odpoledních hodinách příjezd na letiště a odlet.
Rádi Vám pobyt prodloužíme v některém z plážových resortů na Reunionu nebo je možnost kombinace s pobytem na Mauriciu.

Termíny a ceny

CENA NA OSOBU = 13.980,- Kč

* cena je platná při 2 cestujících


Odlety možné denně, délku pobytu, program a kategorii ubytování lze přizpůsobit dle vašich představ.
Na vyžádání ubytování v hotelech vyšší kategorie.


Cena zahrnuje:

· pronájem vozu (neomezené km, pojištění vozu)

· 5x ubytování v 2 - 3hvězdičkových hotelech, stravování formou snídaně

· přivítání na letišti česky mluvícím zástupcem CK

· detailní itinerář cesty


Cena nezahrnuje:

· leteckou přepravu na Reunion s renomovanými leteckými společnostmi

· vstupy, průvodce

· benzín, mýtné, parkovné


Fotogalerie

© 2021 CESTOVNÍ KANCELÁŘ ČEDOK A.S.