Vatikánská muzea
Sixtinská kaple

Vatikánská muzea

Vatikánská muzea patří díky své rozloze a počtem vystavovaných exponátů mezi největší v Evropě. Tyto díla jsou rozdělena ve stovek místností a odděleních. Proto doporučujeme si na prohlídku muzeí vyčlenit dostatek času, celková procházka po muzeích je cca 8km.

Museo Pio-Clementino

Zde budete obdivovat jedny z nejkrásnějších sochařských výtvorů. Toto muzeum bylo vystavěno na pokyn papežů Peim V. a Klementem XIV v 18, století. Nejvzácnější socha je atlet Apoxyomen, který si z těla odstraňuje pot a prach. Raffaelovy sály Muzeum, kde je hlavně sbírka obrazů znázorňující náboženské, filozofické a politické motivy. Muzeum, které se dělí na 4 sály, vzniklo za papeže Julia na začátku 16. Století. Bohužel čtvrtý sál nebyl nikdy dokončen z důvodu předčasné smrti Raffaela.

Sixtinská kaple

Nejslavnější mistrovské dílo. Její kaple byla přistavěna v 15. Století za papežem Sixta IV. Na začátku 16. Století byl papežem Juliem II. požádán Michelangelo, aby vytvořil malbu stropu, která do té doby nebyla vymalována. Mistrovské dílo, které znázorňuje více jak 300 osob, kdy jednotlivé scény jsou dále členěny do devíti základních částí s výjevy ze Starého a Nového zákona. Celou čelní zeď Sixtinské kaple pokrývá Michelangelova jedinečná freska - Poslední soud. Dodnes se v této kapli konají volby papežů.

Bezpečnostní opatření a dress code

  • Do šatny v prostoru hlavního vchodu Vatikánských muzeí Vám je povinnost si odložit osobní zavazadlo větší než 40 x 35 x 15cm.
  • Do šatny se musí uložit rovněž věci velkých rozměrů, a věci převyšující a vyčnívající přes tělo o více než 15cm.
  • Do šatny se ukládají deštníky se špičatým hrotem a deštníky středních a velkých rozměrů, vycházkové hole (kromě holí pro zdravotní účely), stativy pro fotoaparát či videokameru.
  • Do šatny se ukládají nože, nůžky, které by mohli být nebezpečné a další předměty které by mohli být nebezpečné dalším návštěvníkům nebo by ohrozily umělecké předměty nacházející se v prostorách Vatikánských muzeí.
  • Do prostor Vatikánských muzeí je přísný zákaz vnesení jakékoliv zbraně či jiných nebezpečných předmětů, které by mohly způsobit zranění.
  • zakrytá ramena
  • dlouhé kalhoty, delší sukně

Termíny a ceny


Fotogalerie

© 2021 CESTOVNÍ KANCELÁŘ ČEDOK A.S.