Popis trasy

Nejpřitažlivějším produktem společnosti Rovos rail pro obyvatele střední Evropy je nepochybně devítidenní program zvaný Jihoafrická koláž, který spojuje nejkrásnější přírodní rezervace Jižní Afriky a krajinářsky půvabné končiny Dračích hor a Zahradní cesty. Cestující projedou celkem 3400 kilometrů, dvakrát si užijí velmi ranního budíčku, aby měli možnost absolvovat safari v těch nejpříznivějších podmínkách. Cesta začíná v Pretórii a končí na nejjižnější výspě afrického kontinentu, v Kapském městě.

"Royal Suite" – pouze dvě kabiny ve voze, 16 m2 ve viktoriánském stylu s obytnou částí a s vlastní koupelnou s vanou.

"Deluxe Suite" – tři kabiny ve voze (11 m2 ) buď s jedním velkým nebo dvěma oddělenými lůžky, s obytnou částí a koupelnou se sprchou. Obě kabiny jsou vybaveny psacím stolem a trezorem.

"Pulman Suite" – pět kabin ve voze (7 m2 ) s rozkládacím dvojlůžkem a koupelnou se sprchou. Všechny kabiny jsou vybaveny ledničkou. Vlak sebou veze vyhlídkový, restaurační i salonní vůz.

Program zájezdu

 • 1

  V dopoledních hodinách odjezd vlaku ze soukromé stanice Rovos Rail v Pretorii, vlak projíždí Dračími horami, překonává dramatickým sestupem jejich strmý sráz do nížiny a končí ve stanici Mpumalanga.

 • 2

  V brzkých ranních hodinách odjezd na safari nejznámějším parkem v Jižní Afice – Krugerův národní park. Až po návratu je podáván pozdní „brunch“, zatímco vlak míří do Svazijska. V pozdním odpoledním čeká účastníky další safari v parku Mkhaya, kde je zvláště velký výskyt nosorožců. Večer vlak odjíždí do země Zuluů.

 • 3

  Po ranním budíčku na vás čeká nejstarší národní park v Jižní Africe – Hluhluwe. Kromě další šance na spatření tzv. velké pětky, je zde početný výskyt gepardů, psů hyenovitých a antilop nyala. Při snídani ve vlaku se krajina mění a mezi mírnými kopci vlak přijíždí do Durbanu. Po večeři je možné se vydat na průzkum města nebo podél pobřeží Indického oceánu.

 • 4

  Celý den ve vlaku, který je projíždí malebnou krajinou kolem Pietermaritzburgu. Údolím tisíce kopců a kolem nejvyšší části Dračích hor.

 • 5

  Ráno prohlídka Bloemfonteinu, zvaného městem růží. Během tříhodinové projížďky spatříte historické památky i malebná zákoutí města, které stále dbá na kvalitu života. Odpoledne odjezd směrem k Port Elizabeth.

 • 6

  Ráno návštěva pobřežního národního parku Addo, který se pyšní tím, že zde nežije tzv. velká pětka, ale velká sedma – včetně velryby a bílého žraloka v pobřežních vodách. Hlavní atrakcí jsou početní sloni, antilopy a endemické druhy velkého hmyzu. Odpoledne odjezd směrem na Oudsthoorn.

 • 7

  Dopoledne návštěva pštrosí farmy včetně oblíbené atrakce jízdy na pštrosu. Odpoledne přejezd malebnou Zahradní cestou s mírným středomořským klimatem do města George a volné odpoledne k prohlídce příjemného města. Večeře výjimečně není ve vlaku, ale v golfovém klubu Fancourt.

 • 8

  Ráno odjezd do Knysny, srdce Zahradní cesty na březích ústí stejnojmenné řeky do Indického oceánu. Prohlídka malebného místa. Odpoledne návrat do vlaku a odjezd do Kapského města.

 • 9

  Dopoledne poslední, doplňující zážitek – návštěva palírny brandy tradiční značky KWV, která již téměř sto let zpracovává kvalitní jihoafrická vína. Ochutnávka a poté dojezd do Kapského města.

Termíny a ceny


Fotogalerie

© 2019 CESTOVNÍ KANCELÁŘ ČEDOK A.S.