Popis trasy

Nejpřitažlivějším produktem společnosti Rovos Rail  je nepochybně 10denní program zvaný Jihoafrická koláž, který spojuje nejkrásnější přírodní rezervace Jižní Afriky a půvabné končiny Dračích hor a Zahradní cesty. Cestující projedou celkem 3400 kilometrů, dvakrát si užijí ranního budíčku, aby měli možnost absolvovat safari v těch nejpříznivějších podmínkách - Kruger Park, Spionkop. Cesta začíná v Pretorii a končí na nejjižnější výspě afrického kontinentu - v Kapském městě.

Ubytování


Royal Suite (16 m2) - Ložnice je vybavená manželskou postelí nebo 2 oddělenými lůžky, posezením a úložnými prostory. Pro pohodlí hostů je koupelna vybavena vanou i sprchou.

Deluxe Suite (11 m2) - Ložnice je vybavená manželskou postelí nebo 2 oddělenými lůžky, posezením a úložnými prostory. K vybavení koupelny patří sprcha, WC, umyvadlo.

Pulman Suite (7 m2) - V ložnici se nachází pohovka, která se na noc rozkládá na postel v konfiguraci manželské postele i oddělených lůžek. Koupelna je vybavena sprchou, WC a umyvadlem.

Program zájezdu

 • 1

  V dopoledních hodinách odjezd vlaku ze soukromé stanice Rovos Rail v Pretorii, vlak projíždí Dračími horami, překonává dramatickým sestupem jejich strmý sráz do nížiny a končí v Malelane.

 • 2

  V brzkých ranních hodinách odjezd na safari nejznámějším parkem v Jižní Afice – Krugerův národní park. Až po návratu je podáván pozdní „brunch“, zatímco vlak míří do Svazijska. V pozdním odpoledni čeká účastníky další safari v parku Mkhaya, kde je zvláště velký výskyt nosorožců. Večer vlak odjíždí do země Zuluů.

 • 3

  Po ranním budíčku na vás čeká nejstarší národní park v Jižní Africe – Hluhluwe. Kromě další šance na spatření tzv. velké pětky, je zde početný výskyt gepardů, psů hyenovitých a antilop nyala. Při snídani ve vlaku se krajina mění a mezi mírnými kopci vlak přijíždí do Shakaskraal.

 • 4

  Po snídani prohlídka Durbanu a botanické zahrady. Po obědě v Umhlanga návrat do vlaku a směr Ladysmith.

 • 5

  Po brzké snídani transfer do Spionkop, game drive a odpoledne návrat do vlaku. Večeře servírovaná při cestě do Kroonstadu.

 • 6

  Celý den ve vlaku doprovázený špičkovou gastronomií a úžasnými výhledy na okolní krajinu.

 • 7

  Ráno návštěva pobřežního národního parku Addo, který se pyšní tím, že zde nežije tzv. velká pětka, ale velká sedma – včetně velryby a bílého žraloka v pobřežních vodách. Hlavní atrakcí jsou početní sloni, antilopy a endemické druhy velkého hmyzu. Odpoledne ;odjezd směrem na Oudsthoorn.

 • 8

  Dopoledne návštěva pštrosí farmy včetně oblíbené atrakce jízdy na pštrosu. Odpoledne přejezd malebnou Zahradní cestou s mírným středomořským klimatem do města George a volné odpoledne k prohlídce příjemného města. Večeře výjimečně není ve vlaku, ale v golfovém klubu Fancourt.

 • 9

  Ráno odjezd do Knysny, srdce Zahradní cesty na březích ústí stejnojmenné řeky do Indického oceánu. Prohlídka malebného místa. Odpoledne návrat do vlaku a odjezd do Kapského města

 • 10

  Poslední den strávený ve vlaku doprovázeným obědem a čajem ve vyhlídkovém voze. V 17:00 příjezd vlaku do Kapského města.

Termíny a ceny

   Pullman Suite Deluxe Suite   Royal Suite
Jihoafrická koláž  141.100,- Kč  210.800,- Kč  280.500,- Kč
* Cena na osobu při obsazení suity 2 osobami.

Cena zahrnuje:
- ubytování
- stravování formou plné penze včetně alkoholických a nealkoholických nápojů
- průvodce, exkurze a vstupné dle programu

Cena nezahrnuje:
- letenku a transfery
- ubytování mimo vlak
- pojištění
- víza

Termíny pro rok 2019/2020:
30.10. - 08.11.2019
11.11. - 20.11.2019
04.02. - 13.02.2020
20.05. - 29.05.2020
28.10. - 06.11.2020
09.11. - 18.11.2020


Fotogalerie

© 2021 CESTOVNÍ KANCELÁŘ ČEDOK A.S.