Popis destinace

Ostrov s endemickou přírodou, jeden z největších ostrovů na světě, to je Madagaskar. Ostrov leží na jihovýchodě od Afriky. Rozsáhlé deštné pralesy Antsinanana, zabírají 6 národních parků podél východní části ostrova a jsou na seznamu světového dědictví UNESCO. Madagaskar se řadí mezi stále neprobádané destinace, na své si zde příjdou jak milovníci krásných bílých písečných pláží, tak i znalci nedotčené přírody. Bývalou francouzskou kolonii (do roku 1960) doporučujeme procestovat zatím vždy jen s profesionálním průvodcem.

Klimatické podmínky & Gastronomie

Na Madagaskaru je vlhké tropické podnebí s odlišným klimatem v různých místech ostrova. V centrální náhorní plošině je klima mírné, na západním pobřeží horké a suché. Východní a severovýchodní pobřeží je tropické a na jihu Madagaskaru je poušť. V zimě, od května do října, se teploty pohybují průměrně okolo 20°C a v létě, které trvá od listopadu do dubna, kolem 27°C. Cyklóny zasahují nejvíce východní pobřeží. Nejvíce srážek spadne nad východním a severovýchodním pobřeží, celkem až 3 000 mm. Kuchyně na Madagaskaru může Evropanům připadat tochu jednotvárná. Obecně je zde základem místní kuchyně rýže a pro celý ostrov jsou dvě jídla více než typická. Je to ravitot – maniokové listy (tlučené v hmoždíři) plněné vepřovým masem a romazava z listů lilku. Částé je používání voňavé vanilky, která se může přidávat do nejrůznějších pokrmů.

Zajímavá místa

Národní park Isalo

Vypadá jako z jiné planety, je tu nádherná krajina a rostou tu endemické rostliny, jsou tu posvátná místa kmene Bara, žijí zde lemuři. Velké balvany a skály, park Isalo patří k nejlepším na Madagaskaru a také k nejoblíbenějším, lze si zde však udělat vycházku do opuštěných míst, kde objevíte krásné vodopády a údolí.

Antananarivo

Hlavní město Madagaskaru je známé jako Tana, podobá se středomořskému kopcovitému městu s velkým africkým koloritem. Pěší procházka Vám dokonale ukáže život Malgašů v Tana. Ve městě jsou malebné kostely, Antananarivo má svou specifickou atmosféru, zajímavou architekturu, rušné trhy, historická místa a přátelské obyvatelstvo. Nejlepší je město po ránu než se ulice zaplní a večer, když zapadá slunce nad okolními kopci.

Alej baobabů

Nejznámější alej na Madagaskaru je Alej baobabů, leží u Morondava a je povinností ji navštívit. Každý z baobabů je starší než 1000 let, patří k nejpomaleji rostoucím stromům na světě. Můžete se tu projet na čtyřkolkách po cestách a vidět majestátné stromy z jiné perspektivy.

© 2020 CESTOVNÍ KANCELÁŘ ČEDOK A.S.