Popis vlaku

Z Moskvy přes osm časových pásem Evropou a Asií, tajgou i pouští - tak vede Transsibřiská magistrála, nejdelší železniční linie na světě z Moskvy až do Vladivostoku. Celkem trať dosahuje délky 9288 km. Provoz vlaku má na starosti anglická společnost, která nabízí i na této lákavé a neprobádané trase pohodlí luxusních souprav ve třech typech kabin - Imperial Suite o rozměru 11,1 m2, Golden Class se 7 m2 a Silver Class s rozměrem 5,5 m2. Všechny kabiny jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, DVD/CD přehrávačem, LCD televizí, klimatizací a trezorem.

Program zájezdu

 • 1

  Po příletu do Moskvy přivítání s místním zástupcem vlakové společnosti a transfer do luxusního pětihvězdičkového hotelu, který se nachází v centru města. Večer uvítací večeře, na které se seznámíte s ostatními cestujícími, se kterými budete trávit následujících 15 dní.

 • 2

  Po snídani v hotelu odjez na prohlídku Moskvy, při které navštívíte všechny významné památky jako jsou například Rudé náměstí, katedrála Sv. Basileje, Kreml, hrobku Lenina a další. Odpoledne odjezd na ubytování do luxusně zařízené vlaku. Po krátkém oddychu se bude podávat večeře během níž se rozjedete na cestu do Vladivostoku.

 • 3

  Ráno příjezd do nádherného historického města Kazaň, které se nachází na řece Volga a je administrativním a kulturním centrem Tatarstanu. Během prohlídky města uvidíte bohatou historii a kulturu jednoho z největších měst v Rusku, navštívíte místní Kreml, který je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Za zdmi Kremlu objevíte mešitu a klasickou „cibulovou“ katedrálu. Po návratu do vlaku večeře a volný program, který si můžete zpestřit návštěvou baru.

 • 4

  Překročení euroasijské hranice začne příjezdem do historického města Jekatěrinburgu. Město bylo založeno roku 1723 Petrem Velikým a dnes je třetím největším městem v zemi a zároveň hlavním městem oblasti Uralu. Během prohlídky města zaznamenáte střet evropských a asijských kultur, navštívíte místo, kde byl bolševiky zavražděn car Nikolaj II se svoji rodinou v roce 1918. Nyní se zde nachází kostel na jejich památku, zároveň zde porozumíte síle nepokojů během ruské revoluce.

 • 5

  Tento den začne prohlídkou moderního sovětského města Novosibirsku, města s bohatou kulturou, literaturou a uměním. Prohlídka Vás zavede do největší opery světa, ve které se trvale nacházejí baletní a operní společnosti. V přední části opery navštívíte impozantní sochu Lenina, u které budete mít jedinečnou možnost vyfocení se s tímto kultovním politickým vůdcem.

 • 6

  Během dne, který celý strávíte ve vlaku, můžete pozorovat pestrou a neustále měnící se krajinu, kterou budete projíždět, zároveň budete mít možnost se naučit pár frází v ruštině.

 • 7

  Příjezd do Irkutsku, nazývaným „Paříž Sibiře“. Během prohlídky města navštívíte mnoho zajímavých míst a muzeí včetně prohlídky klasické dřevěné architektury, se kterou se setkáte na mnoha místech tohoto regionu. Dále navštívíte muzeum Decembrist, které je věnováno památce exilu aristokratů, kteří byli nuceni utéci ze země během revoluce roku 1825. Před návratem do vlaku na večeři je pro Vás připraven soukromý koncert.

 • 8

  Jen málo přírodních památek překoná krásu a majestátnost jezera Bajkal. Celých pět hodin cesty budete mít výhled na tuto fascinující přírodní kulisu. Jezero Bajkal je nejhlubší přírodní jezero na světa a má 20% celosvětových zásob sladké vody, zároveň je domovem unikátních sladkovodních tuleňů a více než padesáti druhů ryb včetně omul, které budou podávány v jídelním voze. Pro odvážné zájemce bude i čas na osvěžující koupání v křišťálově čisté vodě. V odpoledních hodinách návštěva Listvyanky, malé osady na úpatí okolních hor.

 • 9

  Ráno přijedete do hlavního města Burjatské republiky do Ulan Ude. Etnická a kulturní rozmanitost této oblasti nabízí unikátní možnost nahlédnutí do historie tohoto zajímavého místa. Během prozkoumávání města navštívíte starou vesničku, kde se dozvíte o kultuře a historii místních věřících. Během ochutnávky tradičního burjatského jídla Vás budou bavit místní tanečníci a hudebníci.

 • 10

  Další zastávkou transsibiřského dobrodružství je Mongolsko, domova nejobávanějšího a nejctěnějšího Mongola – Čingischána. Během cesty zastřete v hlavním městě Ulánbátaru. Oběd bude podáván v mongolském stylu, v tradičním obydlí kočovných kmenů, v jurtě, kde ochutnáte autentické domácí jídlo a zažijete jedinečnou příležitost prožít starobylý kočovný způsob života. Návrat do vlaku je ve večerních hodinách.

 • 11

  Celý den je věnován cestě, během níž můžete pozorovat nádhernou krajinu ruského Dálného východu, zároveň se můžete zúčastnit jedné ze zajímavých přednášek, popřípadě využít kurzu ruštiny.

 • 12

  Jedinečná možnost k odpočinku. Vlak jede v blízkosti čínských hranic a řek Shilka a Amur. Během cesty si užijete nejdramatičtější část Ruska na cestě do Vladivostoku.

 • 13

  Cesta prochází na sever od Soulu, Darwinu a Osaky. Poslední den ve vlaku Vás zavede do nejvýchodnějšího místa Ruska a projedete kolem zajímavého města Chabarovsk. Večer pro Vás bude připravena slavnostní večeře, při které zavzpomínáte na uplynulých dvanáct dní.

 • 14

  Během cesty dlouhé neuvěřitelných 10 600 km přijedete do poslední zastávky epické jízdy Transsibiřského Expressu do Vladivostoku, vojenského přístavu nacházejícím se na západním pobřeží Japonského moře. Vladivostok nabízí svým návštěvníkům možnost poznání vojenských atrakcí včetně návštěvy zrekonstruované ponorky. Po prohlídce města transfer do hotelu, po krátkém odpočinku bude podávána večeře na rozloučenou.

Termíny a ceny


Fotogalerie

© 2019 CESTOVNÍ KANCELÁŘ ČEDOK A.S., DRŽITEL CERTIFIKÁTU ISO 9001:2000