Plavební společnost Cunard

Lodní společnost Cunard byla založena v roce 1840 kanadským obchodníkem Samuelem Cunardem jako British and North American Royal Mail Steam Packet Company, který se čtyřmi parníky operoval na trase Liverpool-Halifax-Boston. V témže roce loď Brittania vyplula na svou první transatlantickou plavbu. Během příštích 30 let držely jeho lodě většinu času Modrou stuhu za nejrychlejší přeplutí Atlantského oceánu. V 70. letech však Cunard předstihli jeho rivalové White Star Line a Inman Line. Aby mohla společnost bojovat s konkurencí a navýšit svůj kapitál, byla firma v roce 1879 přeorganizována a stala se Cunard Steamship Company, Ltd. V obou světových válkách společnost ztratila větší část flotily, avšak se zasadila o zásadní urychlení obou válek a získala i tímto způsobem světové renomé. V současné době tato britsko-americká lodní společnost disponuje flotilou 3 lodí, a to světově známou Queen Mary 2, Queen Elizabeth a Queen Victory. Veškeré lodě nabízejí prostorný luxus, skvělé služby, a to vše s britským šarmem a dlouholetou tradicí. Ačkoliv je společnost již historicky velmi dlouho na trhu, jeho flotila je jedna z nejmladších na moři a disponuje službami a zábavním programem té nejvyšší kvality.

Popis lodi Queen Victoria

Kapacita: 1997 cestujících
Délka: 294 metrů
Šířka: 32 metrů
Queen Victoria, elegantní a moderní loď, kde naleznete teplo a luxus v celkovém interiéru, s mramorem a dřevem vytváří dokonalou rovnováhu mezi pohodlím a elegancí. Queen Victoria byl první lodí, která vlastní divadelní boxy. Zimní zahrada je dalším fantastickým místem, kde se setkává vnějším svět s vnitřním a zvláště, když se skleněná střecha otevře ve slunných dnech.

Program plavby

Southampton, Hamilton Bermuda, Fort Lauderdale, Fort Lauderdale, Barbados, Macapa, Manaus, Santarem, Macapa, Rio De Janeiro, Montevideo, Buenos Aires, Magellan Straits, Punta Arenas, Amalia Glacier, Pio X Glacier, Valparaiso, Easter Island, Pitcairn, Papeete, Bora Bora, X Intl Dateline, Nuku'Alofa, Auckland, Bay Of Islands, Sydney, Sydney, Wilsons Promontory, Melbourne, Milford Sound, Doubtful Sound, Dusky Sound, Dunedin, Akaroa, Wellington, Apia, X Intl Dateline, Honolulu, Hilo, San Francisco, San Francisco, Los Angeles, Cabo San Lucas, Puerto Quetzal, Panama Canal Full Transit, Aruba, Grand Cayman, Fort Lauderdale, Port Canaveral, Charleston, Hamilton Bermuda, Ponta Delgada, Southampton.

Termíny a ceny

Ceny zahrnují: ubytování a plavbu, all inclusive stravování, spropitné, nealkoholické nápoje (káva, voda, čaj, džusy), kulturně zábavný společenský program, onboard credit až do 400 USD.
Ceny nezahnrují: výlety, další nealkoholické nápoje (např. cola, fanta apod.), nadstandardní služby typu kadeřník/spa a jiné služby tohoto typu


Fotogalerie

© 2021 CESTOVNÍ KANCELÁŘ ČEDOK A.S.