Popis destinace

Madeira je vzdálena 545km od pobřeží Afriky a 978km od Portugalska. Rtuť teploměru dosahuje 20°C v zimě, v létě je průměrná teplota vzduchu cca 24°C. Na Madeiře se vyskytuje unikátní flóra, na 700 druhů květeny, kapradin, různé druhy jalovce a vavřínu. Nikde jinde neuvidíte v takovém množství kvést orchideje, lilie, magnolie a azalky. Příroda vás na Madeiře obklopuje doslova na každém kroku. Ostrov je rájem pro vyznavače turistiky. Nádherné scenérie se před vámi objeví ve vnitrozemí v horách. Z nejvyšších vrcholů ostrova je Pico Ruivo a Pico do Ariero, nezapomenutelným zážitkem je sledovat zde východ slunce. Ostrov má dvě golfová hřiště. Santo de Serra je umístěno v lese, téměř 700m nad mořem a pravidelně hostí významné evropské turnaje. Samozřejmostí pro Madeiru je nepřeberné množství vodních sportů, výborné jsou podmínky i pro rybolov.

Horská turistika

Horský terén a nádherná věčně zelená příroda nabízejí ideální podmínky pro pěší turistiku, výhodou je i příznivé klima. V horách je vždy o něco chladněji než na pobřeží a všudypřítomný větřík zpříjemní každý turistický pochod. Z nepřeberné palety výletů a vycházek doporučujeme zejména výstup na nejvyšší vrchol ostrova - Pico Riuvo. Ideální jsou výlety v Národním parku Queimadas, zejména výstup k nádhernému vodopádu Caldeirao Verde.

Potápění

Vzhledem k převáženě skalnatému pobřeží je Madeira oblíbena také potápěči. Na ostrově jsou k dispozici potápěčské školy, které pořádají také kurzy pro začátečníky. Vzhledem k poměrně velké hloubce a vlnám je na většině míst nemožné pozorovat podmořský život pouze se šnorchlem. Ideálním místem pro potápění s přístrojem je podmořská rezervace, kterou najdeme u města Garajau, jsou zde vhodné podmínky pro potápění se za rybami oceánu i k vrakovému potápění.

Nákupy

Proslulé květinové trhy nabízejí překrásné anturie, orchideje a strelitzie, které vám zabalí na cestu latedlem do speciálních krabic, takže snadno přečkají cestu a dlouho vydrží. Mezi další suvenýry patří ručně vyráběná keramika, košíkářské zboží, typické slaměné klobouky, boty z jemné kozí kůže a textilní výrobky zejména krajky a výšivky.

© 2020 CESTOVNÍ KANCELÁŘ ČEDOK A.S.