Popis destinace

Ostrov v Jónském moři u severního pobřeží Řecka, s výhledem na hory řeckého a albánského pobřeží, patří k nejpůvabnějším z řeckých ostrovů. Překrásná krajina, na jihu pahorkatá a na severu se zvedající do mohutného vápencového pohoří, porostlá subtropickou vegetací, opodstatňuje jeho přívlastek „smaragdový“. Pomerančovníkové a olivové háje, platany a vysoké kužely cypřišů, nenarušená příroda a divoké skalnaté útesy na severu, bílé písčité i oblázkové pláže, křišťálové moře s množstvím ryb, to okouzlilo již mnohé cestovatele. Na Korfu – starověkou Kerkyru - umístil Homér svůj ostrov Fajáků, poslední Odysseovu zastávku při jeho putování domů z trojské války, zastavili se na něm také Argonauti s Iásónem aMédeou, když prchali se zlatým rounem. I novodobí básníci, spisovatelé a další slavní lidé byli okouzleni místy, kde se přírodní krása prolíná s bájemi a historií – jeho krásu obdivovali Goethe iWilde, žil zde lord Byron, o svém dětství na ostrově psal Gerald Durell, v zámečku Achilion prožila část života i manželka rakouského císaře Františka Josefa I. Alžběta – Sissi, letní sídla zde mají Rotschieldové.

Pobytová místa

Dassia

Oblíbené turistické letovisko s krásnou dlouhou pláží pokrytou oblázky je situováno na východě ostrova, ve vzdálenosti cca 11 km od města Korfu. Kromě nádherné pláže zde najdeme i mnohé bary, restaurace, obchody, večerní zábavu a rozličné druhy vodních sportů na pláži. Spojení s městem Korfu je zajištěno pravidelnou linkovou přepravou. Transfer z letiště trvá cca 30 minut.

Aquis Capo di Corfu

Aquis Capo di Corfu Klidné středisko Agios Petros, které leží na jižním cípu ostrova Korfu, se nachází přibližně 50 kilometrů od hlavního města. Středisko je vhodné pro rodiny s dětmi, ale i mladé páry toužící po odpočinku. V centru letoviska najdeme několik tradičních taveren, restaurací, barů a obchody se suvenýry. Živé středisko Kavos je vzdáleno přibližně 3 kilometry

Agios Ioannis Melitieon

Klidnější letovisko Agios Ioannis Melitieon se nachází mezi dvěma živými letovisky Benitses a Moraitika. V Benitses můžete navštívit Muzeum mušlí, kde kromě jedinečných schránek mořských živočichů naleznete vycpané ryby nebo mořské ježky. Nedaleko leží velice známý Myší ostrov, na kterém se nachází kostelík z 11. století, obklopený vzrostlou zelení.

Gouvia

V severovýchodní části ostrova se nachází malé rušné městečko Gouvia, které je od letiště vzdáleno přibližně 8 kilometrů. Letovisko nazvané podle stejnojmenného zálivu je v sezoně velmi živým střediskem se spoustou taveren, restaurací, barů, nočních klubů a diskoték.

© 2020 CESTOVNÍ KANCELÁŘ ČEDOK A.S.