Popis destinace

Zelený ostrov v hlubokém zálivu zařezávajícím se do tureckého pobřeží, součást Egejského souostroví Dodekanesos, romantická krajina s malými vesničkami a plážemi, které pokrývají tři čtvrtiny délky pobřeží, to je ostrov Kos. Ostrov byl obydlen již v prehistorických dobách. V antice byl městským státem, důležitým členem spolků řeckých měst. Později se na něm vystřídali Římané, Byzantinci, Saracéni, Janované, Benátčané, rytíři řádu svatého Jana, Turci a od roku 1948 je ostrov opět řecký. Není divu, že historii připomíná bohatství památek od antiky až po novověk. Nejslavnějším zdejším rodákem byl otec všech lékařů - Hippokrates. U zdejšího památného platanu, který tu podle tradice před dvěma a půl tisíci lety zasadil, si lékaři určitě připomenou svou lékařskou přísahu.

Pobytová místa

Město Kos

Metropole ostrova znovu vybudovaná po zemětřesení v roce 1933 leží na severovýchodním pobřeží ostrova. Městu dominuje mohutná pevnost rytířů svatého Jana, která chrání dodnes využívaný hlavní přístav ostrova. Město, jehož kořeny sahají až do antiky, je pokladnicí antických vykopávek, které prostupují celým středem města. K významným atraktivitám patří i slavný Hippokratův strom a nedaleký areál antické lékařské školy Askepieion. Centrum města ožívá i večer nepřebernými nákupními možnostmi i nabídkou nesčetných barů, taveren, diskoték a nočních klubů. Městské pláže se táhnou od středu města k jeho severnímu okraji, jsou písčité a disponují úplným sortimentem plážových služeb.

Lambi

Severní předměstí města Kosu, které bezprostředně navazuje na pásmo městských pláží. Zástavba zde řídne a vily se zahradami jsou střídány volnými plochami zarostlými travou. Výhodou je rychlá a snadná dostupnost do centra Kosu, kam lze za několik minut dojet příměstským autobusem. Transfer z letiště trvá asi 45 minut.

Kardamena

Přímořská vesnice Kardamena se nachází v jižní části města Irakleidon, jen 24 kilometrů od města Kos a 5 kilometrů od mezinárodního letiště „Hippokrates“. V dávných dobách byla jednou ze šesti starověkých obcí na ostrově Kos. Nachází se zde zbytky chrámu Apollóna, který je zachován až do dnešních dnů potvrzuje, že místo bylo významným náboženským centrem. Jsou zde také základy starověkého divadla a tří křes ťanských bazilik. Kardamena je jedním z nejvýznamnějších turistických částí ostrova s řadou restaurací nabízejících vynikající místní kuchyni a kvalitní služby za velmi přijatelné ceny. Najdeme zde krásné písečné pláže s křišťálově čistým mořem podél pobřeží s délkou 5 km. Transfer z letiště trvá cca 20 minut.

Tigaki

Nové stále rostoucí středisko, které je 12 km vzdáleno od města Kos. Středisko roste podél dlouhé písčité pláže, která se řadí k nejkvalitnějším a nejkrásnějším na ostrově. Díky stálému větru jsou zde obzvláště vhodné podmínky pro windsurfing. Hotelové areály lemují pláž v délce několika kilometrů. Centrum střediska je poměrně malé a soustřeďuje v sobě obchodní síť, bary, restaurace a taverny. Transfer z letiště trvá asi půl hodiny.

Marmari

Nově se tvořící středisko, které je 16 km vzdáleno od města Kos. Středisko roste podél dlouhé písčité pláže, která se řadí k nejkvalitnějším a nejkrásnějším na ostrově. Díky stálému větru jsou zde obzvláště vhodné podmínky pro windsurfing. Budování hotelů je zde teprve v začátcích. Proto je centrum poměrně malé a soustřeďuje v sobě několik obchodů, barů a restaurací. Hotely leží samostatně na různých místech pláže. Mezi jednotlivými stavbami jsou dosud nezastavěné přírodní úseky. Nedaleko od střediska je k dispozici nový akvapark Lido. Transfer z letiště trvá asi půl hodiny.

Mastichari

Malý rybářský přístav situovaný na severním pobřeží ostrova Kosu asi 30 km od města Kos. Velmi klidné venkovské místo s přírodní písčitou pláží a několika místními tavernami dosud nezkažené turistickým ruchem. Naše hotely leží mimo toto středisko přímo na pláži. Nedaleko od střediska je k dispozici nový akvapark Lido. Transfer z letiště trvá asi 25 minut.

Agios Fokas

Oblast Agios Fokas se nachází cca 8 km jihovýchodně od hlavního města Kos, doprava je zde zajištěna městskými autobusy každou půl hodinu. Tato přírodní lokalita s malým množstvím hotelů se vyznačuje podmanivým výhledem na členité turecké pobřeží a tmavými oblázkovými plážemi sopečného původu, které jsou oproti ostatním plážím na ostrově méně větrné. Můžete se zde příjemně zrelaxovat v nedalekém termálním prameni Thermae nebo naopak pobavit v několika rušných plážových barech. Naleznete zde i možnosti vodních sportů. Transfer z letiště trvá cca 90 min.

© 2020 CESTOVNÍ KANCELÁŘ ČEDOK A.S.