Popis destinace

Flamenco, kastaněty, tklivé kytarové balady, sněhobílé malebné vesničky uhnízděné vysoko v kopcích, býčí zápasy, téměř každý den v některé vesnici fiesta, lenivé dny proložené siestou a bouřlivé večery s vínem a tancem, to je Andalusie tak, jak ji zná snad každý z literatury či filmu. Dnešní skutečnost lze snad jen doplnit o krásné dlouhé pláže, moře s průzračnou vodou, atraktivní památky, kvalitní ubytování stovky prosluněných dní a teplých večerů, pestrou nabídku zábavy, množství restaurací s vyhlášenou španělskou kuchyní, barů s nabídkou světoznámých vín, diskoték a služby na úrovni nejlepších světových letovisek. V neposlední řadě je velkým magnetem v Andalusii atraktivní nabídka výletů do historie, za horskými panoramaty nebo na proslulou pevnost Gibraltar.

Pobytová místa

Torremolinos

Atraktivní a turisty vyhledávané letovisko s krásnými písčitými plážemi, v němž se kloubí moderní architektura hotelů, restaurací a barů ve čtvrti Torre s širokými možnostmi noční zábavy, změkčena rybářskou čtvrtí La Carihuela, která dává pohled na život místních obyvatel. Podél celého pobřeží vede krásná pěší promenáda s obchůdky, restauracemi a bary, která spojuje Torremolinos se sousední Benalmadenou. Samozřejmostí je bohatá nabídka zábavných a sportovních aktivit včetně aquaparku Aqualand, parku s krokodýly a i představení flamenca. Turistika je zde díky báječným klimatickým podmínkám téměř celoroční. Nachází se v blízkosti Malagy a transfer z letiště trvá asi 20 minut.

Benalmadena Costa

Středisko vzdálené asi 3 km od centra Torremolinos s ním téměř splývá. Jsou zde dvě velké pláže a několik menších pláží s roztroušenými skalisky. Bylo vystavěno jako součást horské vesničky Benalmadena Pueblo, vzdálené od pobřeží asi 2 km. Je zde atraktivní přístaviště Puerto Marina s kotvícími jachtami, obchody, restauracemi, zábavným parkem Tivoli World, kasinem, nočními kluby, ale také golfová hřiště a široká nabídka vodních sportů. Z vesničky Benalmadena Pueb lo je krásný rozhled nejen na pobřeží, ale i na pohoří Sierra Nevada. Transfer z letiště trvá asi 30 minut.

Fuengirola

Dřívější malá rybářská vesnice, nyní moderní turistické městečko s rybářským přístavem a přístavištěm pro jachty, ale také s množstvím restaurací, barů, butiků a širokou nabídkou vod ních sportů. Fuengirola je klidnější městečko jako stvořené pro bezstarostný život, lze zde najít typicky uvolněnou atmosféru letní Andalusie. Městečko se chlubí nejdelší evropskou promenádou, vedoucí podél dlouhých písčitých pláží plných slunce a s pozvolným vstupem do moře. Transfer z letiště trvá asi 40 minut.

Marbella

Nejznámější letovisko na pobřeží Costa del Sol a jedno z nejluxusnějších a nej dražších středisek v Evropě, s množstvím krásně upravené zeleně, pobřežní promenádou a těmi nejlepšími plážemi. Moderní výstavba je velmi dobře skloubena s tradičním andaluským stylem s krásnými bělostnými domečky, úzkými uličkami, vyhlášenými restauracemi a bary s prominentní klientelou. Je rájem sportovců, kteří zde najdou tenisové kluby, světoznámá golfová hřiště i jezdecké školy. Vodní sporty jsou zde považovány za samozřejmost. Mnohé hvězdy filmu i populární hudby si Marbellu vybraly za své letní sídlo a není se čemu divit. Je zde s neobyčejným vkusem sklouben tradiční styl Andalusie s maurskými vlivy a moderní výstavba. Asi 6 km od centra Marbelly je rybářský přístav Puerto Banus, proměněný v luxusní středisko. Jeho úzké uličky jsou plné butiků s výtvory světových návrhářů, u přístavní hráze je řada restaurací, z nichž lze sledovat kotvící plachetnice a jachty. Transfer z letiště trvá asi 45–60 minut

© 2020 CESTOVNÍ KANCELÁŘ ČEDOK A.S.