Popis destinace

Costa Dorada – v překladu zlaté pobřeží, jehož jméno mluví za všechno. Je to oblast Katalánska nacházející se přibližně 110 kilometrů jihozápadně od Barcelony. Díky širokým písečným plážím a stálému počasí je Costa Dorada vyhledávaným místem odpočinku všech milovníků slunce a koupání. Hlavním střediskem je rušnější Salou se spoustou nejen moderně vybavených hotelů a kvalitních apartmánů, ale i obchodů restaurací s výbornou středomořskou kuchyní, barů a diskoték. Na pobřeží se střídají menší typicky španělské rybářské vesničky s nově vybudovanými rekreačními středisky. Je to ideální místo pro rodinnou dovolenou. Široké a pravidelně upravované pláže se zlatavým pískem mají pozvolný vstup do moře a nabízejí ideální podmínky nejen pro koupání vhodné i pro rodiny s dětmi, ale i pro vodní sporty. Administrativním centrem oblasti je historická Tarragona s řadou románských památek i populární koridou, která leží asi 5-10 km severně od Salou. Milovníkům aktivní dovolené doporučujeme širokou nabídku výletů či nejrůznějších atrakcí jako je Barcelona, Montserrat nebo nedaleký zábavní park Port Aventura se spoustou atrakcí, které lákají nejen děti, ale i dospělé. Vyznavači golfu mají k dispozici dvě golfová hřiště, a sice Aiguesverds u městečka Reus (asi 12 km) a Golf Bonmot ve středisku Montroig (asi 20 km). Nabízíme přímé lety Praha – Barcelona – Praha na 8 nebo 15 dní, transfer z letiště na pobřeží Costa Dorada trvá asi 2 hodiny.

Pobytová místa

Salou

Oblíbené moderní a rušnější středisko s nádhernými plážemi pokrytými jemným pískem a s pozvolným vstupem do moře. Je to ideální prázdninové místo pro rodinnou dovolenou. Zdejší pláže i mořská voda patří k nejčistším z celého pobřeží Costa Dorada. Jádro střediska tvoří hlavní pláž Playa Levante, kolem níž vede promenáda s palmami a za ní je nepřeberné množství restaurací, barů, obchodů a diskoték. Moderní výstavba kvalitních hotelů všech kategorií a apartmánů navazuje na historické centrum města. K nejzajímavějším atrakcím patří světelná fontána v Salou, starobylý rybářský přístav v Cambrils a velký vodní park Aquopolis v La Pinedě. Lidé všech věkových kategorií a především pak děti si přijdou na své v nedalekém velkém zábavním parku Port Aventura se spoustou atrakcí. Pro zpestření dovolené doporučujeme výlet do katalánské metropole Barcelony, na horský klášter Montserrat nebo o nedaleké Tarragony s památkami z dob římského osídlení.

La Pineda

Samostatná oblast asi 5 km od Salou, s centrem města je spojena městskou dopravou. Turisty je vyhledávána především pro krásné písečné pláže, pozvolný vstup do moře je vhodný i pro děti. La Pineda je klidnější oblast, kterou doporučujeme zejména pro milovníky pohodové dovolené a nerušeného odpočinku s večerními procházkami po krásné promenádě a posezením v typických barech nebo hospůdkách. K největším atrakcím patří velký vodní park Aquopolis a nedaleký velký zábavní park Port Aventura.

© 2020 CESTOVNÍ KANCELÁŘ ČEDOK A.S.