Popis destinace

Ostrov Ibiza je třetí největší z Baleárských ostrovů, nachází se cca 80 km jihozápadně od ostrova Mallorca. Je to významné turisticky atraktivní středisko s mnoha krásnými písčitými plážemi, romantickými zálivy a průzračně čistým mořem, ideální místo pro rodiny s dětmi, ale i vyznavače vodních sportů. Pro množství vyhlášených barů a diskoték si na své přijdou i milovníci zábavy a nočního života. Hlavní město ostrova Eivissa je starobylé městečko s romantickými uličkami, jehož hlavní dominantou je starověká pevnost D´Alt Villa, v zachovalém historickém centru najdete mnoho obchůdků, butiků, barů a restaurací. Příjemná je i procházka kolem přístavu, kde kotví mnoho jachet a světově proslulé jsou místní plážové party a kluby jako Pacha a Space. Ostrov, který pro svou krásu vyhledali v 60. Letech hippies, patří dnes k oblíbeným prázdninovým cílům.

Pobytová místa

Playa den Bossa

Jižně od hlavního města se rozprostírá tři kilometry dlouhý pás pláže, zvaný Playa den Bossa. Jde o letovisko s nejdelší pláží na ostrově, které navazuje na hlavní město Eivissa. Hotely jsou situovány podél pobřežní promenády plné restaurací, barů, butiků, obchodů a diskoték. Hlavní město je vzdálené jen pár kilometrů (pravidelná autobusová linka). Toto místo je určeno jak pro rodiny s dětmi, tak pro mladší klientelu, neboť jen pár kilometrů vás dělí od pulsujícího centra, kam se večer sjíždějí turisté z celého ostrova, je zde známý bar Bora-Bora, kde se tančí na pláži po celý den až do půlnoci, potom se pokračuje v zábavě jinam, např. do klubu Space. Vedle klubu stojí jediný aquapark na ostrově Aguamar. Vzhledem k blízkosti letiště je zde možný hluk přistávajících letadel. Transfer z letiště trvá asi 25 minut.

Santa Eulalia

Městečko Santa Eulalia je ideálním místem pro rodiny s dětmi, nachází se v severovýchodní části ostrova a je třetím největším městem ostrova. Najdete zde krásné písečné pláže, kvalitní restaurace, kde můžete ochutnat nejrůznější pokrmy připravované zejména z ryb a plodů moře, příjemné kavárny, bary a obchody. Nenechte si zde ujít prohlídku městečka nebo procházku po pobřeží. Transfer z letiště trvá cca 30 minut.

San Antonio

Druhé největší město na ostrově Ibiza, které leží na západním pobřeží asi 15 km od hlavního města, má velmi pěknou pobřežní promenádu lemovanou řadou kaváren a barů kolem širokého zálivu San Antonio Bay. V zálivu jsou tři oddělené písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Rušnější středisko je centrem zábavy a dění, je zde množství obchodů, restaurací, barů a diskoték s celoročním provozem, proto je vyhledáváno především mladší klientelou. Najdete tu známý bar Café del Mar.Autobusem či lodí je pohodlné spojení na ty nejkrásnější pláže ostrova – Cala Comte, Cala Tarida, Cala Salada, aj.Transfer z letiště trvá asi 40 minut.

© 2020 CESTOVNÍ KANCELÁŘ ČEDOK A.S.