Popis destinace

Ostrov Mallorca je největší z Baleárských ostrovů, který svým návštěvníkům nabízí vše, co si mohou přát. Divoké skalnaté pobřeží na západě ostrova, dlouhé pláže s jemným pískem na jihu a severu, klidné romantické zálivy ve východní části ostrova, všudypřítomné průzračné moře, turistická letoviska s různými kategoriemi hotelů i malé rybářské vesničky, kde se čas jakoby zastavil. Ostrov Mallorca se nachází jihovýchodně od Španělska a v sousedství dalších menších ostrovů Ibiza a Menorca. Hlavním městem ostrova je Palma de Mallorca, jíž dominuje gotická katedrála La Seu a úzké uličky s mnoha obchůdky a restauracemi lákajícími k posezení, a kde žije více než polovina obyvatel ostrova. Milovníky nákupů uchvátí bohatá nabídka mallorských perel nebo nabídka dřevěných a keramických suvenýrů. Turisty přitahuje mírné klima, nádherné písčité i kamenité pláže, široká škála přírodních krás, sportovní vyžití, řada zábavních podniků a dobré jídlo a pití, to vše je zárukou příjemně prožité dovolené.

Pobytová místa

Cala d’Or

Členité pobřeží se skalnatými útesy na východním pobřeží ostrova vytváří osm romantických zálivů, z toho sedm s plážemi s jemným pískem. V osmém, největším zálivu Cala Llonga, se nachází jeden z nejkrásnějších jachetních přístavů na ostrově. Podél tohoto pobřeží se v délce 7 km rozprostírá nejluxusnější a nejoblíbenější středisko východního pobřeží. Asi před šedesáti lety zde vyrostla z neúrodné půdy honosná vilová čtvrť, která se stala jeho základem. Dnes jsou zde rušné obchůdky plné místního kouzla, diskotéky a zábavní podniky. Ale je snadné najít zde i krásu a klid přírodních rezervací v zátokách Cala Mondragó a Cala S’Amarador. Je zde také široká nabídka sportovních možností - tenis, minigolf, potápění, surf, golf, jízda na koni nebo na kole. Transfer z letiště trvá asi 60 minut.

Port ďAlcudia

Velmi oblíbené letovisko Port d’Alcudia leží na okraji nejdelší pláže ostrova, která je 8 km dlouhá. Pláž s nádherným bílým pískem, obklopená palmami a piniemi, se postupně svažuje do moře a je ideální pro rodinné dovolené s dětmi. Středisko nabízí velký výběr vodních sportů, minigolf, pronájem jízd ních kol, tenisové kurty, vodní park a další sportovní vyžití pro děti i dospělé. Noční život v Port d’Alcudia je pestrý – nachází se zde množství obchodů, kaváren, barů, restaurací a diskoték. Vzdálenost od letiště je asi 1 hodina jízdy.

Cala ďOr

Na východním pobřeží ostrova se rozprostírá v délce 7 km nejluxusnější a nejoblíbenější středisko s obchůdky, diskotékami a zábavními podniky. Pro oblast jsou typické zálivy a zátoky ve kterých se nacházejí menší písečné pláže. Je zde snadné najít i krásu a klid přírodních rezervací v zátokách Cala Mondragó a Cala S’Amarador. Středisko Cala d’Or nabízí širokou škálu sportovních možností jako squash, tenis, potápění, surf, golf, jízdu na koni nebo na kole. Transfer z letiště trvá cca 1 hodinu jízdy.

Costa ďen Blanes

Costa d’en Blanes je klidné letovisko blízko letiště, transfer trvá přibližně 20 minut. Oblast je obklopena horami a je dobrým výchozím bodem pro výlet do hlavního města Palma de Mallorca nebo k poznávání krás jihozápadu ostrova. V blízkosti se nachází přístav Puerto Portals a několik nádherných pláží se širokým výběrem vodních sportů. Pro milovníky golfu slouží 3 blízká golfová hřiště. Za ruchem nočního života můžete vyrazit do nedalekého střediska Magalluf.

Porto Petro

Rybářská vesnice Porto Petro je součástí města Santanyí, leží na jihovýchodě ostrova Mallorca a na jihu sousedí s letoviskem Cala d’Or. První zmínky o místě pocházejí již z let 1281 a 1298. Žije zde asi 500 obyvatel. V blízkosti se nachází přírodní rezervace Mondragó. Parque Natural de Mondragó je jedna z nejkrásnějších turistických atrakcí na východním pobřeží Mallorcy

Palma de Mallorca

Uprostřed největšího zálivu ostrova Bahía de Palma se nachází hlavní město Palma de Mallorca. Od historického centra města až po dopravní přístav se rozkládá velký jachetní přístav lemovaný palmovou promenádou Paseo Marítimo. Obchodní a kulturní centrum města nabízí veškeré nákupní a zábavní možnosti. V architektonicky zajímavém centru města se nacházejí hodnotné historické památky (např. katedrála La Seo, zámek Bellver, Arabské lázně), které jsou vkusně doplněny množstvím novodobých uměleckých děl a galerií. Cca 6 km od centra na západ je 150 m dlouhá písčitá pláž v příměstském turistickém středisku Cala Mayor a 10 min autem směrem na východ 6 km dlouhá písčitá pláž Playa de Palma. Transfer z letiště trvá cca 10 minut.

Playa de Muro

Luxusní letní středisko leží na severním pobřeží ostrova mezi letovisky Port d’Alcudia a Ca’n Picafort. Playa de Muro se pyšní především novými komfortními hotely vystavěnými přímo na dlouhé pláži s jemným bílým pískem. Nejdelší pláž ostrova (8 km) a piniové háje lákají k příjemným romantickým procházkám, cyklostezka a nedaleký ranč s koňmi zase ke sportování. Kromě barů, restaurací a obchůdků v tomto klidném letovisku jsou veškeré nákupní, sportovní a zábavní možnosti v blízkých Ca’n Picafort a Port d’Alcudia. Zajímavostí tohoto místa je nedaleká přírodní rezervace, která je atraktivní především pro milovníky vodního ptactva. Transfer z letiště trvá cca 60 minut.

Port de Pollenca

Letovisko se nachází na severovýchodě ostrova Mallorca. Místo je také známé pod španělským jménem Puerto de Pollensa. Leží u zálivu Pollenca, který je ohraničen poloostrovy Formentor a La Victoria. Port de Pollenca má asi 6000 obyvatel - město ale není žádným centrem masového turismu. Port de Pollenca je díky své poloze ideálním místem pro všechny vodní sporty.

Cala Millor

Oblíbené turistické středisko Cala Millor na východním pobřeží Mallorcy, v blízkosti rybářského přístavu Porto Cristo se známými krápníkovými jeskyněmi Cuevas del Drach, cca 70 km od hlavního města Palma de Mallorca, nabízí jak klidně strávenou dovolenou u dlouhé pláže s jemným pískem, tak i rušný noční život ve zdejších barech a nočních podnicích. K oblíbeným zábavám patří vodní sporty, vyjížďky na koních a kolech, hraní golfu (do vzdálenosti 15 km je 5 golfových hřišť). Transfer z letiště trvá cca 60 min.

© 2020 CESTOVNÍ KANCELÁŘ ČEDOK A.S.