Tato krásná země ležící na východním pobřeží rovníkové Afriky láká své návštěvníky na jedinečnou flóru a faunu. Poznejte to nejlepší z Keni v rámci 8 denního okruhu. Nabízíme privátní okruhy s anglicky mluvícím průvodcem, privátní automobil s řidičem a program dle vašich představ a požadavků. Za nižší cenu nabízíme garantované odjezdy v rámci menších mezinárodních skupin.


Možná kombinace s pobytem u moře.
Doporučujeme oblast Diani Beach známou pro krásné písečné pobřeží a průzračné moře.
Keňa – zážitek na celý život.

Program

1. den
Přílet do Nairobi, přivítání anglicky mluvícím zástupem CK a transport do Tamarind Tree Hotel. V případě dřívějšího příletu do destinace je možnost aktivit v Nairobi (sloní sirotčinec, centrum ochrany a chovu žiraf).

2. den
Po brzké snídani odjezd z Nairobi do světoznámé Velké příkopové propadliny, která se táhne od Sýrie až do oblasti Mosambiku. Cestou se vám otevře velkolepý výhled na dnes již neaktivní sopky Mount Longanot a Mount Suswa. Odpoledne je věnováno Masai Mara – národní rezervaci v jihozápadní Keni, která je známá pro Velkou migraci gazel, zeber a antilop. Pro autenticitu zážitku je i samotné ubytování voleno uprostřed rezervace v Mara Sopa Lodge. Večeře je doprovázena západem slunce a výhledem do okolní krajiny.
3. den
V časných ranních hodinách vás čekám game drive po Masai Mara – vyjížďka s pozorováním zvířat. Masai Mara je skutečným skvostem mezi africkými parky, kde se potulují stáda gepardů, antilop, lvi a žirafy. V korytech řek můžete zahlédnout hrochy a krokodýly. Celý zážitek z projížďky rezervací dokresluje modrá obloha. Po brzké game drive následuje snídaně v Mara Sopa Lodge a odpočinek. V odpoledních hodinách, kdy teplota pomalu začíná klesat, je připravena druhá vyjížďka se sledováním zvířat a ptáků. Po game drive vás čeká zasloužený drink při západu slunce následovaný večeří.
4. den
Po snídani opustíte Masai Mara a přesunete se do neméně známé přírodní rezervace Nakuru National Park, která je vyhlášená pro svoje nádherná jezera plná plameňáků a pelikánů. Po dopolední game drive vás čeká oběd v Lake Nakuru Sopa Lodge. Krátký odpočinek v pohodlí lodge a znovu putujete za krásami rezervace Nakuru. Ubytování a večeře v Lake Nakuru Sopa Lodge.
5. den
Pátý den putování po Africe pokračuje směrem do severní oblasti Keni. Po cestě do Samburu míjíte ikonický masiv Mount Kenya a v odpoledních hodinách přijíždíte do Samburu Sopa Lodge. Po obědě a odpočinku u bazénu můžete vyrazit na večerní game drive do Shaba rezervace. Den bude zakončen večeří při západu slunce.
6. den
Park Samburu je známý pro svoji faunu, a tak nemůže být den započat jinak než game drive s cílem spatřit zvířecí obyvatele Samburu – zebry, žirafy, pštrosi. Oběd v Samubu Sopa Lodge a odpolední odpočinek u bazénu před odpolední game drive v Samburu. Večeře a nocleh v Samburu Sopa Lodge.
7. den
Odjezd ze Samburu do Nanyuki. Dopolední game drive v Ol Pejeta je jedinečnou možností vidět nosorožce ve volné přírodě. V poledne příjezd do kempu Sweetwater Tented Camp, který bude vaším posledním útočištěm při putování po krásách Afriky. Po obědě v kempu umístěném u nádherného jezera následuje návštěva šimpanzí rezervace. Poslední noc strávíte v luxusním stanu, z kterého můžete sledovat hvězdy africké buše a rušný zvířecí život.

8. den
Po snídani transfer na letiště a odlet do ČR. V případě zájmu je možná kombinace s pobytem u keňského pobřeží Diani Beach, které nabízí bílé písečné pláže, azurové moře a kvalitní plážové resorty.

Termíny a ceny

Výše uvedený program můžete absolvovat privátně (vlastní řidič a průvodce, automobil pouze vás) nebo v rámci garantovaných odjezdů (sdílíte automobil s ostatními mezinárodními účastníky okruhu).

GARANTOVANÉ ODJEZDY V RÁMCI MENŠÍ SKUPINY
Garantované odjezdy jsou každé úterý.
Malá skupina s mezinárodní klientelou.

 Sezóna  3.1. - 31.3.2020 1.4. - 25.6.2020   26.6. - 31.10.2020 1.11. - 15.12.2020 
 Cena za osobu  58.680,- Kč  55.370,- Kč  63.920,- Kč  58.680,- Kč

Cena zahrnuje:
- ubytování na 7 nocí ve dvoulůžkovém pokoji dle programu výše
- stravování formou plné penze (vyjma prvního a posledního dne okruhu)
- doprava, řidič, anglicky mluvící průvodce a game drive dle programu

Cena nezahrnuje:
- letenky
- vízum (za poplatek zajistíme)
- cestovní pojištění


PRIVÁTNÍ CESTA
Termín, trasa i počet osob na přání zákazníka.
Automobil nesdílíte s nikým dalším.

 Sezóna  3.1. - 31.3.2020  1.4. - 25.6.2020  26.6. - 31.10.2020 1.11. - 15.12.2020 
 Cena na osobu  36.990,- Kč  33.560,- Kč  41.860,- Kč  36.990,- Kč

Cena na osobu/7 nocí při obsazení pokoje 2 osobami.

V ceně není zahrnutý povinný poplatek za pronájem automobilu s řidičem, jelikož je účtovaná cena za celý automobil, nikoliv za obsazené sedadlo v automobilu.

 Typ automobilu  Cena za pronájem automobilu/okruh
 minibus (7 míst)  54.380,- Kč
 automobil 4X4 (7 míst)  77.320,- Kč

Cena nezahrnuje:
- letenky
- vízum (za poplatek zajistíme)
- cestovní pojištění

Fotogalerie

© 2021 CESTOVNÍ KANCELÁŘ ČEDOK A.S.